A25 horák ATMOS pre peletkové kotly (4,5-24 kW) model 2018 | Heating.sk
  • -10%
A25 horák ATMOS pre peletkové kotly DCxxSP (4,5-24 kW) model 2018
search
  • A25 horák ATMOS pre peletkové kotly DCxxSP (4,5-24 kW) model 2018

A25 horák ATMOS pre peletkové kotly DCxxSP (4,5-24 kW) model 2018

1 609,15 €
1 448,24 € Zľava 10%
S DPH Dodanie do 2 - 3 dní

1Horáky sú určené iba pre kvalitné biele pelety z mäkkého dreva bez kôry o priemere 6-8 mm, s dĺžkou 10-25 mm a výhrevnosti 16-19 MJ.kg-1. Horák nie je určený pre pelety, ktoré sa spekajú v spaľovacej komôrke horáka. V takom prípade je nutné spaľovaciu komôrku horáka čistiť raz denne. Model 2018 je určený pre Kotle DC25SP.

Množstvo
Posledné kusy v sklade

Horák ATMOS A 25 na pelety

 

Výkon: 4,5 – 24 kW

 

- je určený len pre kvalitné biele pelety z mäkkého dreva bez kôry o priemere 6 - 8 mm, s dĺžkou 10 - 25 mm a výhrevnosti 16 - 19 MJ/kg. Výhodou horáku je automatické zapaľovanie paliva pomocou žhaviacej špirály, ktorá zapáli pelety kedykoľvek je potrebné zakúriť. Horák a kotol tak pracuje na plný výkon s najvyššou účinnosťou 85 až 90% a najlepšou kvalitou spaľovania. Na rozdiel od mnohých konkurenčných výrobkov, ktoré nemajú zapaľovacie zariadenia a musia vždy udržiavať žeravú vrstvu v spaľovacom priestore.

 

Taká prevádzka na malý výkon, kedy klesá teplota spalín pod 100 ° C spôsobuje kondenzáciu dechtov a kyselín v spaľovacom priestore a komíne. To spôsobuje nižšiu účinnosť, vyššiu spotrebu paliva, horšiu kvalitu spaľovania, väčšie zanášanie kotla a častejšie čistenie. U našich výrobkov sa vyberanie popola robí každých 7 až 30 dní, podľa kvality paliva a výkonu kotla. Horáky nie sú určené pre tmavé pelety.

 

V prípade, že chcete spaľovať menej kvalitné drevené pelety, vybavte horák pneumatickým čistením.

 

Ideálne riadenie horáka je podľa dvoch čidiel (TV a TS) na vyrovnávacej nádrži. Riadiaca jednotka si stráži rozkúrenie vyrovnávacej nádrže úplne automaticky a zaručuje vždy dostatok energie pre vykurovací systém. Tento spôsob zapojenia vám usporí palivo, elektrickú energiu a zvýši životnosť horáka na pelety.

 

Elektronická riadiaca jednotka horáka tiež ovláda odťahový ventilátor kotla, čerpadlo v kotlovom okruhu a/alebo solárny systém.

 

Elektronická jednotka horáka umožňuje riadiť prevádzku horáka pomocou štyroch čidiel tak, že ak snímač na solárnom paneli zistí, že je výhodné ohrievať vyrovnávaciu nádrž energií zo slnečného kolektora, zaistí reguláciu horáka nabíjanie nádrže energií z peliet len ​​do úrovne čidla TK (TS2), ktoré je umiestnené v nádrži medzi snímačom TS a TV.

 

Prevádzka horáka funguje nasledovne. V prípade, že horák dostane pokyn k štartu, alebo ak vznikne potreba kúriť, nasype dopravník pelety do hubice horáka a žhaviacou špirálou si ich sám zapáli. Po dostatočnom rozhorení peliet nabehne horák na nastavený výkon, v ktorom zotrvá do doby než je systém vykúrený. Potom sa horák vypne a pelety v komôrke horáka dohoria. Celý cyklus sa v prípade ďalšej potreby vždy opakuje. Výkon kotla a ďalšie funkcie horáku sú riadené elektronickou reguláciou horáka, ktorá umožňuje prispôsobiť chod kotla konkrétnym podmienkam celého systému.

ATM H0048
2 položky

Mohlo by vás zaujať aj